![](https://www.dion-olympos.gr/wp-content/uploads/2023/03/ΔΗΜΟΣ-ΔΙΟΥ-ΟΛΥΜΠΟΥ-ΝΕΟ-ΚΑΛΑΘΟΦΟΡΟ-01-768x1024.jpg)
![](https://www.dion-olympos.gr/wp-content/uploads/2023/03/ΔΗΜΟΣ-ΔΙΟΥ-ΟΛΥΜΠΟΥ-ΝΕΟ-ΚΑΛΑΘΟΦΟΡΟ-02-1024x768.jpg)
![](https://www.dion-olympos.gr/wp-content/uploads/2023/03/ΔΗΜΟΣ-ΔΙΟΥ-ΟΛΥΜΠΟΥ-ΝΕΟ-ΚΑΛΑΘΟΦΟΡΟ-03-768x1024.jpg)
![](https://www.dion-olympos.gr/wp-content/uploads/2023/03/ΔΗΜΟΣ-ΔΙΟΥ-ΟΛΥΜΠΟΥ-ΝΕΟ-ΚΑΛΑΘΟΦΟΡΟ-04-1024x768.jpg)
![](https://www.dion-olympos.gr/wp-content/uploads/2023/03/ΔΗΜΟΣ-ΔΙΟΥ-ΟΛΥΜΠΟΥ-ΝΕΟ-ΚΑΛΑΘΟΦΟΡΟ-05-768x1024.jpg)
![](https://www.dion-olympos.gr/wp-content/uploads/2023/03/ΔΗΜΟΣ-ΔΙΟΥ-ΟΛΥΜΠΟΥ-ΝΕΟ-ΚΑΛΑΘΟΦΟΡΟ-06-1024x768.jpg)
![](https://www.dion-olympos.gr/wp-content/uploads/2023/03/ΔΗΜΟΣ-ΔΙΟΥ-ΟΛΥΜΠΟΥ-ΝΕΟ-ΚΑΛΑΘΟΦΟΡΟ-07-768x1024.jpg)
![](https://www.dion-olympos.gr/wp-content/uploads/2023/03/ΔΗΜΟΣ-ΔΙΟΥ-ΟΛΥΜΠΟΥ-ΝΕΟ-ΚΑΛΑΘΟΦΟΡΟ-08-768x1024.jpg)
![](https://www.dion-olympos.gr/wp-content/uploads/2023/03/ΔΗΜΟΣ-ΔΙΟΥ-ΟΛΥΜΠΟΥ-ΝΕΟ-ΚΑΛΑΘΟΦΟΡΟ-09-768x1024.jpg)
Με ένα ολοκαίνουριο καλαθοφόρο, τελευταίας τεχνολογίας, αξίας 111.476 ευρώ εξοπλίστηκε ο στόλος της τεχνικής υπηρεσίας του Δήμου Δίου-Ολύμπου.
Η προμήθεια του οχήματος έγινε με διενέργεια ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού.
Στόχος είναι η κάλυψη, μεταξύ άλλων, των αναγκών υλοποίησης ηλεκτρολογικών εργασιών, π.χ. συντήρηση δημοτικού φωτισμού κ.λπ., καθώς και του τμήματος συντήρησης πρασίνου, π.χ. κλάδεμα δέντρων, κ.λπ.
Η ανανέωση του στόλου γίνεται στο πλαίσιο της καλύτερης οργάνωσης και εκσυγχρονισμού της τεχνικής υπηρεσίας του Δήμου. Αντιμετωπίζονται έτσι καλύτερα οι αυξημένες ανάγκες των κοινοτήτων καθ’ όλη τη διάρκεια του έτους.
.