Συνεχίζοντας το έργο των αποκαταστάσεων των διαβρωμένων τσιμεντόδρομων, που ταλαιπωρούν για πολλά χρόνια τους Λιτοχωρίτες, ασφαλτοστρώθηκαν και παραδόθηκαν στην κυκλοφορία ακόμα δύο δρόμοι τοι οικισμού, η οδός Κουτρουμπά και η οδός Βασιλέως Γεωργίου.
Το έργο ασφαλτόστρωσης θα συνεχιστεί τις επόμενες ημέρες και σε αρκετές ακόμα οδούς του Λιτοχώρου, αναβαθμίζοντας την ποιότητα ζωής των πολιτών και την εικόνα του οικισμού.
![](https://www.dion-olympos.gr/wp-content/uploads/2019/03/λιτοχωρο-2-768x1024.jpg)